İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK BROŞÜR YARIŞMASI DÜZENLENDİ...

Güncelleme Tarihi: 21/05/2018

 Hastanemizde stajyer öğrencilere yönelik, hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla broşür tasarım yarışması yapıldı.

 Hastane Yönetimi, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Eğitim Birimi tarafından düzenlenen yarışmada, katılımlar arasından yapılan değerlendirme sonucunda üç broşür dereceye girdi.

Yarışma sonucunda; İzmir Ekonomi Üniversitesi hemşirelik öğrencisi Hasibe Yüksekbağ “ Nebulizatör Kullanımı” broşürü ile Birinci ,  Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ;Fatma Üzgün, Tuğba Partlak, Ayşegül Enet, Sibel Aygün,Hakan Gökdeniz,Ahmet Avcı ,Barış Garip, Şerife Kuş ,grup çalışmasıyla hazırladıkları “  Yatak Yaralarında Pozisyon Vermenin Önemi”  broşürleri ile İkinci , İzmir Ekonomi Üniversitesi Hemşirelik öğrencisi  Nezihe Nermin ise “ KOAH” broşürü ile üçüncü oldu.

  Kazanan Broşürler Çoğaltılarak Hastanede Kullanılacak…

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Funda Çalış, öğrencileri araştırmaya teşvik etmek için böyle bir proje tasarladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Stajyer öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz bu yarışmada  “Nebulizatör Kullanımı”, “  KOAH “ ve “  Yatak Yaralarında Hastaya Pozisyon Vermenin Önemi”  başlıkları altında, hasta ve hasta yakınlarını bu konularda bilgilendirecek broşürler hazırlanmasını istedik.  Yoğun ilgi ve katılım neticesinde, üç broşür yarışmada derece almaya hak kazandı. Bu broşürler hastanemiz tarafından çoğaltılarak hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır. Kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. “dedi.

Sağlık Okuryazarlığının Geliştirilmesine Bir Katkı…

 Dereceye giren öğrencilere Kişisel Gelişim kitabı hediye ederek tebrik eden hastane Başhekimi Eğt. Gör. Uzm. Dr.Enver Yalnız, “Hastanemizde Hemşirelik, Hemşire Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği gibi çeşitli bölümlerden oluşan üniversite ve lise öğrencileri stajyerlik yapmaktadır. Teorik bilgileri uygulamaya dönüştürme noktasında öğrencileri araştırmaya ve kendi yeteneklerini kullanarak tasarıya dönüştürmeleri için teşvik edici olmak adına bir yarışma düzenleme kararı aldık.  Genç arkadaşlarımız, yaptıkları bu çalışmalarla hasta ve hasta yakınlarının bilinçlendirilmesi ve sağlık okuryazarlığını geliştirilmesine bir katkıda bulunmuş oldular. Dereceye giremeyen öğrencilerimizi emek ve azimlerinden dolayı teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi de tebrik ediyorum.” dedi

  • _MG_5368.JPG
  • _MG_5371.JPG
  • _MG_5373.JPG
  • _MG_5375.JPG
  • _MG_5382.JPG
  • _MG_5383.JPG
  • IMG_5401.JPG