İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZ YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMET ALANLARINI GENİŞLETİYOR

Güncelleme Tarihi: 09/10/2018

GÖĞÜS HASTANESİ YENİ BİR YÜZE SAHİP OLURKEN, HİZMET ALANINI DA GENİŞLETİYOR...


Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapsamlı yenileme çalışmaları ile modern ve konforla buluşmaya devam ediyor. Palyatif Bakım Kliniği, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Sunucu Odası, Mutfak ve Yemekhane, Hastane Yönetimi ve hayırseverlerin destekleri ile hizmete başladı.


Birimlerin açılış törenine Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Kerem Ali Sürekli, Ak Parti İzmir Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Enver Yalnız, sağlık yöneticileri, bağışçılar ve sağlık çalışanları katıldı.

Hastanemizin İlk Binası 1910 Yılında, En Son Binası İse 1998 Yılında Yapılmış...

Açılış konuşmasını yapan SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve CEAH Yöneticisi Eğitim Görevlisi Uzm. Dr. Enver Yalnız “Hastanemiz 80 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan 23 binadan oluşan 408 yataklı büyük bir sağlık tesisi. Hastanemizin ilk binası 1910 yılında en son binası ise 1998 yılında yapılmıştır. Bu binalar içersinde kaliteli hizmet vermek için zaman zaman yenileme çalışmaları yaparak hastanenin gerek fiziksel koşulları gerekse tıbbi anlamda modernizasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar için başta Genel Sekreterimize, değerli bağışçılarımız Mahmut Büyükkırcalı ve eşi İkbal Büyükkırcalı’ya, ayrıca Yusuf Bitirim Beye yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Bugün açılışını yapacağımız birimlerimizin hem vatandaşlarımıza hem de çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi.

İkinci Fazda Nicelikten Ziyade Niteliğe Yöneleceğimizi Biliyoruz...

İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ise “Aslında her biri ayrı bir açılışa sebep olabilecek birçok yeri bir arada açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlıkta dönüşümün birinci fazı tamamlandı ikinci fazı ise açıklanmak üzere ve ikinci fazda nicelikten ziyade niteliğe yöneleceğimizi biliyoruz. Yaptığımız işin sayısı konusunda başarılı olduk, şimdi ise yaptığımız işin ne kadar nitelikli, kaliteli, hızlı, doğru ve kanıta dayalı olduğu üzerinde çalışacağız. Bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Son 4 yıl içerisinde sürekli bakım ve onarım yaparak eski binalarımızı revize ediyoruz. Bizler iyi bir ekip olduk. Çok önemli işler başaran hastane yöneticilerimizi tebrik ediyorum. En önemli teşekkür de bağışçı dostlarımız için. Ben hastalar ve çalışanlar adına bütün bu yenilik ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Hastanelerimizin Verdiği Hizmetlere İlişkin Hep Övgü Dolu Geri Dönüşler Alıyoruz...

Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Kerem Ali Sürekli, İzmir’ deki sağlık hizmetlerini değerlendirerek şöyle konuştu: “İzmir’ de büyük ve muazzam bir sağlık hizmeti veriliyor. Yöneticilerimizden, en alt kademesinde çalışanlarımıza kadar herkese çok teşekkür ediyorum. Hastanelerimizin verdiği hizmetlere ilişkin hep övgü dolu geri dönüşler oluyor. Yatırımların 3/1 ini bağışçıların yapmış olması çok anlamlı. İkbal, Mahmut Büyükkırcalı ve Yusuf Bitirim Bey’e ve ailesine destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Katkılarından dolayı değerli bağışçılarımız İkbal - Mahmut Büyükkkırcalı ve Yusuf Bitirim'e Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Kerem Ali Sürekli tarafından plaket ve teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından açılan birimlerin önünde kurdele kesilmesi ile tören sona erdi.

Yenilenen Birimler...

Kanser hastaları öncelikli olmak üzere daha uzun yaşama yardımcı olabilecek bedensel (ağrı ve diğer belirtilerin tedavisi) duygusal, sosyal, kültürel ve manevi tedavi hizmetlerinin sunulması amacıyla 15 yatak kapasiteli “Palyatif Bakım Kliniği” açıldı. Göğüs Hastanesi’nin tüberküloz tanı ve tedavisinde referans bir merkez olması ve tüberküloz laboratuvarının Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yetkilendirilmesi çalışmaları sonucu “Mikrobiyoloji Laboratuvarı” yenilenerek Düzey-3 laboratuvar şartlarına ulaştı. Hastane Bilgi Sisteminin güvenliğini sağlamak ve olası olumsuzluklara (herhangi bir siber saldırı ya da virüs) karşı var olan kayıtların korunması için ikinci bir “Sunucu Odası” kuruldu. Günlük ortalama 1400 hasta ve 820 personelin hizmet alacağı “Mutfak ve Yemekhane” ile daha hijyenik ve sağlıklı bir ortam sağlandı.