SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Alerji Polikliniğimiz Açılmıştır

Güncelleme Tarihi: 10/07/2017

Allerji ve İmmünoloji Polikliniği uzman ekibiyle birlikte alerjik nezle, alerjik astım, ilaç alerjileri, besin alerjileri, arı alerjisi, atopik ve kontakt egzamalar, ürtiker, anjiyoödem, immün yetmezlikler konularında hastalara şifa veriyor.

Göğüs Hastalıkları dışında birçok dalda tanı, tedavi ve girişimin yapıldığı hastanemiz Allerji ve İmmünoloji Uzmanı Dr. Zeynep Peker Koç “Alerjik hastalıklar kişinin yaşam kalitesini bozarak, ciddi ölçüde iş ve okul günü kaybına yol açtığından teşhis ve tedavisi büyük önem taşımaktadır. Polikliniğimizin hizmet alanında alerjik nezle, alerjik astım, ilaç alerjileri, besin alerjileri, arı alerjisi, atopik ve kontakt egzamalar, ürtiker, anjiyoödem, immün yetmezlikler gibi hastalıklar yer almaktadır. Hastalarımızın teşhisinde yardımcı deri prik testleri, intradermal testler, yama testi, ilaç deri ve provokasyon testleri polikliniğimizin bünyesindeki test odasında yapılabilmektedir. Kliniğimizde ayrıca anti IgE tedavisi, immünoterapi (alerji aşısı) gibi tedavi yöntemleri de uygulanmaya başlanmıştır. Uzman hekim ve hemşireden oluşan ekibimizle günde yaklaşık otuz hastaya hizmet vermekteyiz.” dedi.

SBÜ Dr. Suat Seren Gögüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Enver Yalnız “Kurumumuz sadece Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi konusunda değil Allerji ve İmmünolojiKadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Fizik Tedavi, Ağrı, Kalp Damar Cerrahisi, Psikiyatri, Göz, Diş, Kardiyoloji, Dahiliye, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Cildiyeve Ortopedi gibi birçok dalda uzman ekipleriyle poliklinik ve klinik hizmeti vermektedir. İhtiyacı olan ve hastanemize başvuran herkese her konuda kaliteli ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz.” dedi.