SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

DİJİTAL MAMOGRAFİ HİZMETE GİRDİ

Güncelleme Tarihi: 14/05/2018

“DİJİTAL MAMOGRAFİ” HİZMETE GİRDİ…

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde son sistem “Dijital Mamografi Cihazı” hastaların hizmetine girdi. Daha düşük radyasyon riski ile avantaj sağlayan son teknoloji Mamografi Ünitesi’nde, meme kanseri teşhisi kolay ve hızlı bir şekilde yapılacak. 

Erken Tanı Hayat Kurtarır... 

Mamografi’nin meme kanserinin teşhisi için öneminden bahseden Radyoloji Uzmanı Dr. Mürüvvet Kocabıyık “Meme kanseri kadınlar arasında en sık görülen kanser türlerindendir ve erken dönemde saptanmasını sağlayan en önemli tarama programı mamografidir. Herhangi bir bulgu olmasa da 40 yaşın üzerindeki her kadının düzenli olarak mamografik taraması yaptırması öneriliyor. Yapılacak bu düzenli taramaların meme kanserine bağlı ölümleri ortalama %30 azalttığı biliniyor. Erken tanı hayat kurtarır. Çünkü meme kanseri ne kadar erken saptanırsa tedavisi o kadar başarılı yürütülebiliyor. Mamografi ünitemizde kullandığımız yeni cihazımız klasik mamografi görüntülemesinden farklı olarak dijital bir sisteme sahip. Bundan dolayı çekim esnasında alınan radyasyon dozu düşüktür. Buda yıllık tarama yaptıracak hastalarımız için avantaj sağlamaktadır.” dedi. 

Hastalarımızın Başka Bir Merkeze Gitmesine Gerek Yok… 

Kadınlarda meme kanserinin özellikle son yıllarda görülme sıklığının artığını belirten Hastane Yöneticisi Eğitim Görevlisi Uzm. Dr. Enver Yalnız “Göğüs Hastanesi olarak Mamografi hizmeti sunmak çok önemli bir gelişme. Biliyoruz ki kanserde erken teşhis tedavide başarı oranını önemli derecede etkiliyor. Hastanemizdeki “Mamografi Cihazı” ile kadınlarda görülen meme kanserinde tarama ve erken teşhisin en etkin yöntemini vatandaşımızın hizmetine sunmuş olduk. Böylece hastalarımız herhangi başka bir sağlık merkezine gitmeye gerek duymadan burada mamografi çektirme imkânı bulacaklar. Göğüs Hastanesi olarak hizmet alanımızı ve çeşitliliğimizi tespit ettiğimiz ihtiyaçlar doğrultusunda arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/gogus-hastanesinde-dijital-mamografi-izmir-yerelhaber-2143376/
http://www.gercekhaberci.com/gogus-hastanesi-nde-dijital-mamografi-hizmeti/45972/
http://www.haber7.com/izmir/2369834-gogus-hastanesinde-dijital-mamografi-hizmeti
https://www.haberler.com/gogus-hastanesinde-dijital-mamografi-hizmeti-9792965-haberi/
http://www.egepostasi.com/haber/dijital-mamografi-cihazi-hizmete-girdi/162610
http://www.hurriyet.com.tr/dijital-mamografi-cihazi-hizmete-girdi-40508884

  • 0f481e98.jpg
  • 4b1a3c77.jpg
  • 5c7dee9e.jpg