SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yıkıkkemer Semt Polikliniği Hastaların Yüzünü Güldürüyor...

Güncelleme Tarihi: 18/08/2017

Yıkıkkemer Semt Polikliniği Hastaların Yüzünü Güldürüyor...
Hastanemize bağlı olarak Buca-Yıkıkkemer’de kurulan ve Haziran ayında açılışı yapılan Semt Polikliniği bölge halkının yüzünü güldürüyor.

Semt Polikliniği bünyesinde; Göğüs Hastalıkları, Dâhiliye, Fizik Tedavi, Genel Cerrahi, Kadın-Doğum, Çocuk Hastalıkları, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Aile Hekimliği Poliklinikleri ve ayrıca Laboratuvar, Röntgen, Fizik Tedavi Ünitesi hizmet veriyor. 800 metrekare alan üzerinde 5 katlı bir binada sağlık hizmetinin sunulduğu Semt Polikliniği, bölgedeki vatandaşların sağlık hizmetine ulaşımı konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

Semtimizde Böyle Bir Hizmetin Veriliyor Olması Yüzümüzü Güldürdü…
Polikliniğin kendileri için çok büyük bir konfor olduğunu ifade eden Astım-Bronşit hastası, 70 yaşındaki Ali Şahin “Astım hastasıyım ve düzenli kontroller için hastaneye gitmek zorundayım. Semt Polikliniği açılmadan önce hastaneye gidiyordum. Malesef hastane evime uzak olduğu için kimi zaman kontrollerimi aksatıyordum. Uzun mesafeleri tek başıma gidemiyorum. Semtimizde böyle bir hizmetin veriliyor olması yüzümüzü güldürdü. İstediğim zaman evimden buraya yürüyerek geliyorum, muayenemi olup ilaçlarımı alarak eve geri dönüyorum. Özellikle benim gibi yaşlılar için çok büyük bir nimet. Allah yapanlardan da hizmeti verenlerden de razı olsun.” dedi.

Vatandaşın Rahatı Düşünülerek Oluşturulmuş Bir Proje…
Muayene için eşiyle birlikte Yıkıkkemer Semt Polikliniğini tercih ettiği için büyük kolaylık yaşadığını belirten Cihan Budak (46) “Hem hastanelerin yükünü hafifleten hem de Semt Halkının sağlığa ulaşımını kolaylaştıran bu hizmetten çok memnunuz. Bu civarda yaşayan insanların önemli bir sorununa çözüm getiren ve vatandaşın rahatı düşünülerek yapılmış bir proje. Bina çok temiz ferah, modern ve insana yakışır. Semt halkı olarak emeği geçen herkese ve çalışanlara teşekkür eder, kolaylıklar dileriz.” dedi.

Ekip Olarak Hastalarımıza En İyi Hizmeti Vermeye Çalışacağız….
Yıkıkkemer Semt Polikliniği’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan aynı zamanda Polikliniğin Sorumlusu olan Uzm. Dr. Yasemin Şirin bölge halkının tesise büyük ilgi gösterdiğini ve her geçen gün hastalarının arttığını belirti. Şirin “Bu bölge nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bir yer ve daha önce burada yaşayanlar sağlık hizmeti alabilmek için otobüs veya minibüs gibi ulaşım araçlarını kullanmak zorundaydılar. Bu özellikle kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar için sıkıntılı durumlara neden olabiliyordu. Bize başvuran hastaların birçoğu bu konuya değinerek memnuniyetlerini bildiriyor. Ekip olarak hastalarımıza en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Halkımızın Memnuniyetini Kazanabildiğimiz İçin Mutluyuz…
Hastane Yöneticimiz Eğitim Görevlisi Uzm. Dr. Enver Yalnız “Hastanemize bağlı olarak Yıkıkkemer’de hizmet vermeye başlayan Semt Polikliniğimiz bölge halkının yoğun talebiyle karşılaştı. Vatandaşın bu ilgisi yapılan projenin büyük bir ihtiyaca cevap verdiğini bize bir kez daha kanıtladı. Amacımız vatandaşlarımıza şehir merkezinde bulunan hastanelere gitmeden muayene, tetkik, tedavi imkanı sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmaktı. Bu amaca ulaştığımız ve halkımızın memnuniyetini kazanabildiğimiz için mutluyuz.” dedi.?  • 20861903_1087974484638404_7623601812961016969_o.jpg
  • 20819731_1087974634638389_4745461831294334823_o.jpg
  • 19055731_1087974834638369_3578640682134695781_o.jpg