SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

9 Ay Sonra Hayata Dönen Mustafa’ya Sürpriz Doğum Günü Partisi

Güncelleme Tarihi: 12/10/2017

Geçirdiği motosiklet kazasından sonra 9 ay boyunca yaşam mücadelesi veren 19 yaşındaki Mustafa Kamer adlı genç hasta mucize eseri yeniden yaşama döndü. Soluk borusundaki tıkanıklık için Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH’ne başvuran ve burada ameliyat olan genç hastanın yaşama dönüşü ve yeni yaşı sağlık çalışanları tarafından düzenlenen sürpriz doğum günü partisi ile kutlandı.

Doktor ve Hemşirelere Sarılarak Teşekkür Etti…

Dokuz ay boyunca çeşitli tedaviler gören ve 6 ay süresince de bilinci kapalı bir şekilde yatan genç hasta yaşam mücadelesini kazanarak yeni yaşıyla birlikte hayatına yepyeni bir başlangıç yaptı. Uzun süre solunum cihazına bağlı kalan ve bu nedenle boğazına takılı bir tüple yaşamak zorunda kalan Mustafa, Göğüs Hastanesi’nde geçirdiği ameliyattan sonra tüpten kurtularak sesine ve nefesine kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Göğüs Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kenan Can Ceylan ve ekibi, mucizevî bir şekilde hayata dönen Mustafa için taburcu olacağı gün sürpriz bir yaş günü kutlaması hazırladılar. Karşılaştığı bu sürprizle çok mutlu olan Mustafa, doktor ve hemşirelere sarılarak teşekkür etti.

Oğlumun Yaşadığına Hala İnanamıyorum…

Oğlunun iyileşmesine çok mutlu olan anne Esin Kamer (38), Mustafa’nın tedavi sürecinde emeği geçen tüm doktor ve sağlık çalışanlarına minnettar olduğunu ifade ederek şöyle konuştu “Oğlum 2016 yılında çok kötü bir motosiklet kazası geçirdi. O günden sonra hayatımız değişti. 9 ay boyunca hep hastanelerdeydik, uzun bir süre oğlum komada bilinci kapalı bir şekilde yattı. Oğlumun yaşadığına ve iyileştiğine hala inanamıyorum. Allah’ın izni ve doktorlarımızın da emeğiyle oğlum yeniden gözlerini açtı. Soluk borusundaki tıkanmadan dolayı boğazında bir tüp takılıydı ve konuşamıyordu. Göğüs Hastanesi’ne geldik burada ameliyat oldu çok şükür artık rahat nefes alıyor. Konuşuyor, gülüyor, yürüyor… Bir anne olarak çok mutluyum, evladım bana geri döndü. Bugün Mustafa yeni bir yaş alıyor, doktor ve hemşirelerimiz onun için doğum günü partisi hazırlamışlar. Çok şaşırdık, çok mutlu olduk. İnceliklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mustafa’yı Yeni Yaşıyla Yeni Bir Hayata Uğurladık…

Mustafa’nın ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. Kenan Can Ceylan ve ekibi genç hastayla birlikte mumları üfleyerek bundan sonraki hayatı için kendisine güzel dileklerde bulundular. Ceylan “Hastamız kazanın ardından zorlu bir süreç geçirdi. Kazaya bağlı olarak beyin ve akciğerinde sıkıntılar oluşmuş. Genel olarak bir vücut travması yaşadığını söyleyebiliriz. Zaten aylarca komada kalmış. Hayatta kalması ve şu anki durumu bir mucize... Mustafa, bize geldiğinde soluk borusunda nefes almasını sağlayan bir tüp vardı. Uzun süre takılı kalan bu tüp nedeniyle o bölgede tıkanma ve yaralar oluşmuştu. Bu tıkanmaya bağlı olarak ses telleri de etkilendiğinden konuşamıyordu. 2.5 saat süren operasyonun ardından o bölgedeki tıkanıklığı gidererek, Mustafa’nın boğazındaki tüpü çıkardık ve o bölgeyi rahatlattık. Şimdi durumu gayet iyi. Taburcu olmadan önceki son gününde doğum günü olduğunu öğrenince, onun için bir pasta kesip, kutlama yapmak istedik. Mustafa’yı yeni yaşıyla yeni bir hayata uğurladık. Yolu açık olsun…” dedi.

  • 22007604_1116171531818699_5118173164587254119_n.jpg
  • 22008157_1116171551818697_3662071671219814578_n.jpg