SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Dünya Palyatif Günü” Hastalara Özel Bir Konserle Kutlandı…

Güncelleme Tarihi: 12/10/2017

Göğüs Hastanesi’nde “Dünya Palyatif Günü” Hastalara Özel Bir Konserle Kutlandı…
Hastanemiz Palyatif Bakım Servisi çok amaçlı salonunda hasta ve hasta yakınlarına yönelik düzenlenen müzikli eğlence ile “Dünya Palyatif Bakım Günü” kutlandı.

Şarkılara Eşlik Ederek, Pasta Kestiler…
Hastane yönetiminin organize ettiği kutlamaya serviste yatarak tedavi gören hastalar ve onlara refakat eden yakınları katıldı. Hastane Yöneticisi ve Eğitim Görevlisi Uzm. Dr Enver Yalnız, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Feriha Öz, servis doktor ve hemşireleri hastaları odalarında tek tek ziyaret ederek çiçek takdim ettiler. Konak Halk Eğitim Merkezi’nde müzik hocası olarak görev yapan ve aynı zamanda Ud Sanatçısı olan Hüseyin Sarısaltık ve Solist Filiz Topçugil’in verdikleri mini konserde, Türk Sanat Müziği şarkılarına eşlik eden hasta ve hasta yakınları, sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta keserek keyifli dakikalar geçirdi.

Hatırlanmak ve Değer Görmek Çok Güzel…
Hastane yönetimi ve servis çalışanları ile bir araya gelerek sohbet eden hasta ve yakınları Palyatif Bakım Ünitesi’nden aldıkları sağlık hizmetinden çok memnun olduklarını ifade ederek tüm çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ettiler. Serviste uzun zamandır tedavi gören Hulusi Kemal Akyel “Uzun zamandır burada tedavi görüyorum. Buradaki olanak ve ortam sayesinde evimde gibiyim. Doktor ve hemşirelerimizin yakınlıkları, ilgileri ve güler yüzleri insana ilaç gibi geliyor. Hepsinden Allah razı olsun. Bugün bizler için düzenledikleri eğlenceyle çok mutlu olduk, hatırlanmak ve değer görmek çok güzel. Herkese çok teşekkür ederim, sağlıkçılarımız her daim var olsunlar.” dedi.

Hem Bizlere Hem de Hastalarımıza Büyük Moral Oldu…
Konuşmakta güçlük çeken Alzheimer ve KOAH hastası 79 yaşındaki Ahmet Erdoğan adlı hasta çok amaçlı salonda verilen mini konserde söylenen şarkıların etkisiyle vücut diliyle tepki vererek, refakatçisi olan gelini İkbal Erdoğan’ı şaşırttı. Babasının mutluluk tepkisine sevinerek duygu dolu anlar yaşayan Erdoğan “Babam hastalığından dolayı konuşamıyor ancak bugün elleriyle bakışlarıyla tepki vererek müziği dinledi. Kendisini ziyarete gelen sağlık çalışanlarının elini sıktı. Onu mutlu görmek beni çok duygulandırdı. Babam ve kendi adıma hastaneye, tüm çalışanlara bu anlamlı etkinlik ve konser için çok teşekkür ediyorum. Hem hastalarımıza hem de bizlere büyük moral oldu.” dedi.

Bu Zorlu Süreçte Hastalarımızı ve Ailelerini Yalnız Bırakmamaya Çalışıyoruz…
Hastane Yöneticimiz Eğitim Görevlisi Uzm. Dr. Enver Yalnız, Dünya Palyatif Günü münasebetiyle hastalara ve hasta yakınlarına yönelik gerçekleştirdikleri kutlama ile Palyatif Bakım hizmetlerinin önemine değinerek “Toplumda Palyatif Bakımın önemi ile ilgili farkındalığın kazandırılması amacı ile her yıl Ekim ayının ikinci Cumartesi günü “Dünya Palyatif Günü” olarak kutlanmakta ve bu güne özel çeşitli etkinlikler yapılmakta. Hastane olarak hasta ve hasta yakınlarımız için mini bir konser düzenleyerek onlarla bir araya gelmek istedik ve bir kutlama gerçekleştirdik. Servisimizde yatan hastalarımızın birçoğu kanser tedavisi gören yahut yaşam kalitesini yükseltmek için desteğe ihtiyaç duyan, acı çekmelerini azaltmaya yönelik uygulamalarla yaklaştığımız hastalardır. Palyatif Bakımın amaçlarından biri de hem hasta hem de tedavi süreçleri boyunca yanlarında olan ailelerine yönelik psikolojik destek sağlamaktır. Düzenlediğimiz bu kutlama ile hasta ve yakınlarını mutlu etmek, onlara moral vermiş olmak çok anlamlıydı. Gerek servis çalışanları gerekse hastane yönetimi olarak bu zorlu süreçlerinde hastalarımız ve ailelerini yalnız bırakmamaya çalışıyor


 
  • IMG_3332.JPG
  • IMG_3280.JPG
  • IMG_3302.JPG
  • 9_EYLUL_IZMIR_20171011_11.jpg
  • YENI_BAKIS_20171011_8.jpg
  • SABAH_EGELI_20171011_2.jpg
  • IMG_3334.JPG