İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ

Güncelleme Tarihi: 08/10/2018

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ' nin 2017-2018 Akademik Yılı Açılış töreni hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirildi.
Törene Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Yöneticisi Eğt. Gör.Uzm. Dr. Enver Yalnız, yönetim kadrosu, İl sağlık müdürlüğüne bağlı çeşitli hastanelerden yöneticiler, klinik sorumlu hekimleri, eğitim görevlileri, uzman ve asistan doktorlar katıldı.

İlk Ders “ Beynin Yaşlanmasının Engellenmesi” ...
Törenin açılış konuşmasını yapan Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıklar ve Cerrahisi Yöneticisi Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız “ Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte başlattığımız akademik yılı açılış toplantısını bu yıl hastanemizde yapıyoruz. Yeni akademik yılın her iki hastane için de hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl ki akademik yılın ilk dersinde geçen yıl Ağustos ayında emekli olan hocamız Uzman Doktor Yaşar Zorlu, hepimizin ilgisini çekeceği “Beynin Yaşlanmasının Engellenmesi” konusunu anlatacak. Kendisine katılımı ve katkısı için teşekkür ediyorum“ dedi.
Akademik yılın ilk dersini, 35 yıl boyunca Tepecik EAH Nöroloji Kliniği’nde Uzman, Klinik Şef Yardımcılığı, Klinik Şefliği, Eğitim ve İdari Sorumluluğu görevlerinde bulunan ve geçtiğimiz aylarda hastaneden emekli olan Uzman Dr. Yaşar Zorlu anlattı. Hem bilimsel hem de aktüel bir konuya değinmek istediğini ifade eden Dr. Zorlu “Beynin Yaşlanmasının Engellenmesi” ile ilgili bilgiler verdi. yaşlılık, yaşlanma süreci, beynin anatomik- fizyolojik yapısını ve fonksiyonlarını anlatan Zorlu, kaliteli yaşlılık geçirmek açısından beynin yaşlanmasını engelleyecek etkenlere değindi.

Dr Yaşar Zorlu’ya Teşekkür Belgesi…
Prof. Dr. Gökhan Akbulut ve Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız tarafından, Uzm. Dr Yaşar Zorlu’ ya teşekkür belgesi takdim edildi. İlk dersin sunumundan sonra 2017-2018 Akademik Yılı açılış töreni kokteyl ile sona erdi.

  • akademik.jpg
  • DSC_9954.JPG
  • IMG_3589.JPG
  • IMG_3592.JPG
  • IMG_3597.JPG
  • IMG_3600.JPG