SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

80 Yaşındaki Ahmet Amca Şarkılarıyla Hastalara Moral Veriyor…

Güncelleme Tarihi: 18/10/2017

Hastanemizin Palyatif Bakım Servisi’nde yatarak tedavi gören 80 yaşındaki Ahmet Dereköylü, söylediği şarkılarla diğer hasta ve hasta yakınlarına moral veriyor.

Palyatif Bakım Servisi’nde yumuşak doku tümör rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Ahmet Dereeköylü, bir zamanlar profesyonel olarak şarkı söylediğini ve yıllar sonra yeniden söylemeye başladığını ifade etti. Ahmet Amca “Burada ben dâhil diğer hastalar hastalığımızdan dolayı zaman zaman moral bozukluğu yaşıyoruz. Böyle zamanlarda servisin meşgale odasında toplanıp onlara mini konserler veriyorum. Hep birlikte kafamızı dağıtıyoruz. Müzik ruhun şifasıdır. En son askerde şarkı söylemiştim. Suskunluğum buraya kadarmış. Serviste çalışan doktor ve hemşirelerimiz de benim kadim dinleyicilerim arasında. Sağ olsunlar beni hem dinliyor hem de bu etkinlik için ortam hazırlıyorlar.”dedi

Moral Buluyoruz, Mutlu Oluyoruz…

Genelde Türk Sanat müziğinden seçtiği şarkıları seslendiren Ahmet Amca’ya eşlik eden ve kimi zaman istekte bulunan hastalar, moral bulduklarını ve çok mutlu olduklarını belirterek şunları söylediler “Gördüğümüz tedavilerden dolayı dışarı çıkamıyoruz ve burada böyle bir imkân bulmak çok güzel. Ahmet Amca, söylediği şarkılarla bizi kah duygulandırıyor kah eğlendiriyor. İstekte bulunduğumuz şarkıları da seslendiriyor, sesini çok beğeniyoruz. Moral buluyoruz, mutlu oluyoruz. Ahmet Amca’nın yüreğine sağlık, kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

  • IMG_3553.JPG