SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZDE " MESLEKİ VE SOSYAL YAŞAMDA ETİK DEĞERLER " KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ...

Güncelleme Tarihi: 31/10/2017

Ege Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağatay Üstün’ün katılımıyla, Hastanemiz çalışanlarına yönelik “Mesleki ve Sosyal Yaşamda Etik Değerler” konulu bir söyleşi düzenlendi.

Hastane Amfi Salonunda düzenlenen söyleşiye Hastane Yöneticisi Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız, hastanede çalışan hekimler, asistanlar ve diğer sağlık çalışanları katıldı. Hastanenin “2017-2018 Akademik Yıl” süreci için planladığı ve ayda bir kez çeşitli konular üzerine, zaman zaman da dışarıdan gelecek misafir uzmanların katkılarıyla sürdürülecek olan eğitim seminerlerinin ilkine katılım oldukça fazlaydı.

Mesleki ve sosyal yaşamda etik değerlerin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Çağatay Üstün, sahadan verdiği örnekler üzerinden karşılaşılan sorunları ele alarak yapılması gerekenler hususunda bilgiler verdi. Katılımcıların konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Üstün, tıp kökenli bir etikçi olarak bu söyleşi organizasyonuyla sağlık çalışanları ile bir araya gelerek belli konulardaki fikirleri bütünleştirme imkânı bulduğu için mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sağlık hizmetinin gerek çalışan gerekse hasta tarafından etik değerler çevresinde sunulmasının önemini vurgulayan Hastane Yöneticisi Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız “Geçen haftalarda Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi olarak 2017-2018 Akademik Yıl açılışımızı gerçekleştirmiştik. Akademik yıl içerisinde her ay farklı bir konuyu ele alan eğitim seminerleri ya da bugün gerçekleştirilen söyleşi gibi etkinlikler sayesinde çalışanlarla bir araya gelerek belirlenen konu çerçevesinde fikir alışverişi yaparak bir tartışma ortamı sağlayacağız. Böylece hizmet alanında karşılaştığımız sorunlara bilimsel ve akademik tavır doğrultusunda çözümler arayarak bilgilerimizi güncellemiş olacağız. Bu söyleşi akademik yılın ilk etkinliğiydi. Sağlık çalışanı ve hasta açısından önemli olan sağlık alanında etik kavramı konuşuldu ve katılımcılar için oldukça verimli geçti. Prof. Dr. Çağatay Üstün’e söyleşi davetine iştirakinden dolayı ve verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum. Eğitim seminerlerimiz farklı konular ve alanında uzman konuklarımızın katılımıyla devam edecek." dedi

  • IMG_3745.JPG
  • IMG_3789.JPG
  • IMG_3790.JPG
  • IMG_3795.JPG
  • IMG_3785.JPG
  • IMG_3762.JPG
  • IMG_3750.JPG