SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZDE“ BİR HAYAT DA SEN BAĞIŞLA” STANDI KURULDU...

Güncelleme Tarihi: 09/11/2017

 

 

3- 9 Kasım “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle hastanemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle çalışan, hasta- hasta yakınlarına yönelik bilgilendirmeler yapılarak, organ bağışının önemine dikkat çekildi.

 Hastanemizin poliklinik binalarında bilgilendirme yapılmak üzere organ bağışı standı ve başvuru noktası kuruldu. Organ Bağışı standının açılışını yapan Hastane Yöneticisi Eğt. Gör. Uzm.Dr. Enver Yalnız , başvuru noktasında imzaladığı formla organlarını bağışlayarak öncülük etti. Yalnız: “ Dünyada ve ülkemizde organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetme tehlikesi yaşayan ve büyük bir umutla organ bekleyen çok sayıda hasta var. Organ bağışı haftası münasebetiyle insanları bağışa teşvik etmek ve bu konuda bilgilendirmek için hastanemizde hasta-hasta yakını ve çalışanlara yönelik etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalışacağız.”dedi

   Standı ziyaret edenlerle bir araya gelen hastane Organ Nakli Koordinatörü Dr. Aylin Alpözen, broşürler dağıtarak organ bağışının önemiyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Organ bağışına dikkat çekmek için halka ve çalışanlara yönelik hastane Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerlerde organ bağışı ile ilgili soruları yanıtlayan Alpözen, Türkiye genelinde organ bekleyen birçok hasta olmasına rağmen henüz istenen bağış düzeyine gelinmediğini ve organ bağışına desteği artırmak için daha fazla kişiye ulaşmanın önemli olduğunu ifade ederek şöyle konuştu  : “ Kişilerin yakınlarında beyin ölümü gerçekleştikten sonra o acılı ve hassas anlarında bu konuda bilgilendirmek, anlamalarını sağlamak, ‘yakınınızın organlarını bağışlar mısınız?’ sorusuna cevap almak çok zor. O yüzden kişilerin  böyle bir durumla karşılaşmadan önce bu konuda bilgi sahibi olmaları, düşünmeleri çok önemli. İşte bu nedenle, toplumun organ nakli konusunda bilinçlenmesini sağlamak ve bağışa yönlendirmek için 3-9 Kasım organ bağışı haftası kapsamında hastanemizde başlattığımız etkinliklerle “ Her Bağış Yeni Bir Hayattır. Bir Hayat da Sen Bağışla.”  sloganı ile ,  farkındalık yaratmaya çalışacağız. Herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz.”

  Organ bağışında bulunmak isteyenler 10 Kasım’ a kadar açık olacak standa başvurup organ bağışında bulunabilinecekler.

  • TURKIYE_IZMIR_BASKISI_20171109_19.jpg
  • _MG_3942.JPG
  • IMG_3900.JPG
  • IMG_3914.JPG
  • IMG_3970.JPG
  • IMG_3937.JPG
  • IMG_3964.JPG
  • IMG_3975.JPG