İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZİN STAGE-6 “ DİJİTAL HASTANE” BELGESİ YENİLENDİ…

Güncelleme Tarihi: 12/11/2018

Hastanemiz, Uluslararası Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu (HIMSS) tarafından 2015 yılında verilen “ Stage-6” belgesine 3 yıl daha sahip olma hakkı kazandı.

 Sağlık Bakım Kalitesini Yükselten Teknoloji…

HIMMS heyeti, daha önce “ Kâğıtsız- Dijital Hastane” olarak Stage-6 seviyesinde akredite olan hastanemizde yaptığı incelemeler sonucunda, belgenin yenilenmesine karar verdi. 2015 yılında aldığı Stage -6 belgesi ile Türkiye’ de ilk Eğitim Araştırma hastanesi olan Göğüs hastanesi teknolojiyi hasta güvenliği ve sağlık bakım kalitesini yükseltecek şekilde kullanmaya devam ediyor.

Türkiye’ de Stage-6 Belgesi Alan İlk Eğitim ve Araştırma Hastanesi…

Sağlık Bakanlığı’ nın stratejik planlamasında “ dijital hastane” kavramını oluşturmak ve yaygınlaştırmak olduğunu belirten Yöneticimiz Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız : “Bilindiği gibi hastanemize Mart 2015 tarihinde Sağlık Bilişim ve Yönetim Sistemleri Birliği (HİMSS) tarafından Stage-6 ( kâğıtsız hastane) belgesi verilmiş ve bu belgeyi alan ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştuk. Hastanemizde hekimler hastaları için ilaç – laboratuar tetkik- görüntüleme tetkiklerini kâğıt kullanmadan istemde bulunmakta, hastaların laboratuar tetkik ve görüntüleme tetkik sonuçlarına bilgisayardan bakmaktadır. Aynı şekilde hemşireler,  hastaların vital bulgularını, bakım planlarını, hastaya uyguladıkları tedavileri kâğıtlara değil dijital ortama kaydetmektedir. Bu şekilde hastaların gerek tetkikleri gerekse de tedavileri hızlı ve güvenli şekilde yapılmaktadır. Ayrıca kırtasiye maliyetleri azaldığından tasarruf sağlanıp, veri kaybı yaşanmamaktadır. HİMSS gibi uluslararası kabul görmüş olan bir sertifikalandırma sistemine dâhil edilmenin ve aldığımız belgeye 3 yıl daha sahip olmanın haklı gurunu yaşıyoruz.  Mevcut koşularımızı güncellememize katkı ve uyum gösteren tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum.”dedi.