T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

" Sürveyans Paneli"

Güncelleme Tarihi: 08/10/2019

Halk Saglığı Genel müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından hastanemizin konferans salonunda "2019- 2020 yılı Sentinel Ağır Akut Solunum Yolu enfeksiyonları (SARI) Sürveyansı" paneli düzenlendi .

Panel de Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanı Dr. Ayla AYDIN : " Bulaşıcı hastalıkların kontrolüne yönelik programlar geliştirmek
Sağlık hizmetleriyle ilişkili enfeksiyonlara yönelik sürveyans çalışmasını yürütmek üzeri ;
Bu tür konferansların artmasıyla sağlık personellerimizle yerinde ve birebir etkileşim kurulmasıyla birlikte çalışmalardan daha hızlı ve etkili sonuçlar alıyoruz ". dedi .

Moderatorluğunu Halk sağlığı Uzmanı Uzm . Dr. Gülen PEHLİVANTURK ile Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Gökhan GÖZEL in yaptığı panelde ; Sentinel Ağır Akut Solunum yolu enfeksyonalarının verilerin toplanması, analizi, geri bildirimlerinin düzenlenmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların önemine vurgu yapıldı .

Panel'e hastane Başhekim Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver YALNIZ, Başkehim Yardımcısı Uzm. Dr. Özgür USLU , Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ferhat DEMİRCİ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Funda ÇALIŞ katıldı .

 

  • IMG_7082.JPG
  • IMG_7084.JPG
  • IMG_7091.JPG
  • IMG_7078.JPG