"HEMŞİRELİKTE İNOVASYON "KONFERANSI YAPILDI...
14 Mayıs 2019

HEMŞİRELER HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI KAPSAMINDA;

“HEMŞİRELİKTE İNOVASYON” KONFERANSI YAPILDI…

“Hemşireler Haftası” dolayısıyla tertip edilen 5 günlük etkinlik programı kapsamında “ Hemişelikte İnovasyon” konferansı düzenlendi.

İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ,Hemşirelik Fakültesi Öğretim Elemanı aynı zamanda İnovatif  Hemşirelik Derneği başkanı  Dr. Öğr. Üyesi Yeliz Doğan Merih’in konuşmacı olarak katıldığı konferansa hastane yönetimi, hastane içinden ve farklı hastanelerden birçok hemşire katıldı.

Hemşirelik mesleğinin önemine değinmek üzere etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başhekim Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver  Yalnız : “ Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren ,özveri,sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor  ve insanı hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir. Biz hekimler için ise sağlık alanının olmazsa olmazı hemşirelerimizin kendilerini geliştirmelerini, teknoloji ve yaratıcılığı birlikte kullanarak sahaya ve mesleğe yeni katkılar sunmalarını destekliyoruz. Özveriyle hizmet veren tüm hemşirelerimizin “Hemşireler Haftası”nı canı gönülden kutlar mesleklerinde üstün başarılar, özel hayatlarında mutluluklar dilerim. “ dedi

Hemşirelikte inovasyon kültürünün yerleştirilmesine yönelik eğitim ve uygulamaların yaygınlaştırılmasının mesleğe artı değer katacağını ifade eden Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Funda Çalış  şöyle konuştu : “ Bugün buraya  Dr.Öğrt.Üyesi Yeliz Doğan Merih hanımı davet etmemizin amacı; inovasyonun hemşirelik bakım kalitesinin geliştirilmesi ,bakım maliyetlerinin azaltılması ,kanıta dayalı hemşirelik uygulamalarının ve hemşirelikte bilimsel bilgi birikiminin artırılmasını sağlamak için neler yapılabileceği hakkında bilgi paylaşımında bulunmaktır. İnovasyon uygulamalarında yöneticiler kaynak aktarımı ve fikirlerin yerleştirilmesinde aracı olmalıdırlar. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü olarak hastanemizde düzenlediğimiz “ İnovatif Buluş Yarışması” inovatif düşüncenin yaygınlaştırılmasını tetikleyecek önemli bir adımdır. Bu vesile ile birçok meslektaşımın inovasyon uygulamalarına yöneleceğini umuyorum.”

2018 yılında emekli olan hekim dışı sağlık çalışanlarına ve konuşmacı Dr. Öğrt. Üyesi Yeliz  Doğan Merih ‘ e teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Çeşitli hediyelerin verildiği “çekiliş “ ise etkinliğe renk kattı.

  • IMG_3124.JPG
  • IMG_4463 - Kopya.JPG
  • IMG_3135.JPG
  • IMG_3138.JPG
  • IMG_3143.JPG
  • IMG_3161.JPG
  • IMG_3207.JPG