" Sürveyans Paneli"
08 Ekim 2019

Halk Saglığı Genel müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından hastanemizin konferans salonunda "2019- 2020 yılı Sentinel Ağır Akut Solunum Yolu enfeksiyonları (SARI) Sürveyansı" paneli düzenlendi .

Panel de Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanı Dr. Ayla AYDIN : " Bulaşıcı hastalıkların kontrolüne yönelik programlar geliştirmek
Sağlık hizmetleriyle ilişkili enfeksiyonlara yönelik sürveyans çalışmasını yürütmek üzeri ;
Bu tür konferansların artmasıyla sağlık personellerimizle yerinde ve birebir etkileşim kurulmasıyla birlikte çalışmalardan daha hızlı ve etkili sonuçlar alıyoruz ". dedi .

Moderatorluğunu Halk sağlığı Uzmanı Uzm . Dr. Gülen PEHLİVANTURK ile Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Gökhan GÖZEL in yaptığı panelde ; Sentinel Ağır Akut Solunum yolu enfeksyonalarının verilerin toplanması, analizi, geri bildirimlerinin düzenlenmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların önemine vurgu yapıldı .

Panel'e hastane Başhekim Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver YALNIZ, Başkehim Yardımcısı Uzm. Dr. Özgür USLU , Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ferhat DEMİRCİ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Funda ÇALIŞ katıldı .

 

  • IMG_7082.JPG
  • IMG_7084.JPG
  • IMG_7091.JPG
  • IMG_7078.JPG